June 26, 2016

Przemyślenia licealisty

Hej,
No i w końcu nadeszły nasze upragnione wakacje. Gratuluję wszystkim ukończenia kolejnego roku szkolnego. Mam nadzieję, że wynieśliście coś z tego i teraz bez wyrzutów sumienia możecie zacząć wakacje. 

Niestety dla mnie to już koniec przygody z liceum. Pewnie wielu z Was zdziwi się, że napisałam "niestety", ale dla mnie liceum było doświadczeniem na całe życie, przygodą, która nigdy się już nie powtórzy.
Liceum zaczęłam cztery lata temu, ponieważ tyle ono trwa w Stanach Zjednoczonych. Na początku był straszny strach, że będzie ciężko, dużo nauki, ale również podekscytowanie, radość z tego, że wreszcie mogę poczuć się "dorośle". Pierwszy mój rok w liceum zleciał bardzo szybko. Z tego co pamiętam to nie był to jakiś specjalny rok. Nic ciekawego się nie działo, nie poznałam wielu osób, z którymi chciałabym przyjaźnić się przez kolejne lata. Ogólnie był to bardzo spokojny rok. Zobaczyłam jak wygląda życie licealisty, czego nauczyciele wymagają, jak różni się od poprzednich szkół i poczułam, że wreszcie czuję się komfortowo w mojej szkole.
Drugi rok był już zupełnie inny. To wtedy poznałam osoby z którymi przeżyłam całe swoje liceum, osoby, które stały się dla mnie jak rodzina, a co najważniejsze przyjaciele, którzy będą ze mną na całe życie. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy jak duży wpływa mają na nas ludzie, których poznajemy. Na szczęście w moim wypadku te osoby zmieniły moje życie na lepsze. Cały ten rok spędziłam na poznawaniu osób i odkrywaniu samej siebie. Kim jestem, co lubię, co mnie interesuję. W tym roku też zaczęłam prowadzić swój kanał na Youtube, a kilka miesięcy później tego bloga.

Trzeci rok również był bardzo przełomowy. Pamiętam, że zaczynając liceum, jeden z moich nauczycieli powiedział, że będzie to bardzo przełomowy rok w naszym życiu i tak właśnie było. Wydaj mi się, że w tym roku właśnie dojrzałam bardzo jako osoba, stałam się samodzielna i zobaczyłam, że już nie jestem mała dziewczynką, tylko powoli staję się kobietą.  Nauka okazała się dużym wyzwaniem, egzaminy na studia, wybieranie kierunku. Tak jak kiedyś opowiadałam Wam w moim filmiku, u nas aplikowanie na studia zaczyna się pod koniec trzeciego roku liceum, więc był to rok w którym musiałam podjąć prawdopodobnie jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu. Dzięki pomocy moich nauczycieli szybko znalazłam kierunek, który mi odpowiadał, a potem też uczelnie, która skradła moje serce. Bardzo zaangażowałam się w życie mojej szkoły i starałam się być jak najbardziej aktywna.
Nareszcie doszliśmy do ostatniego roku liceum czyli tego, który właśnie się skończył. Rok zaczęłam z dużym podekscytowaniem. Cieszyłam się na myśl, że to mój ostatni rok liceum, że już za nie długo studia. Na początku roku wysłałam aplikacje na mój uniwersytet. Szybko dostałam list z odpowiedzią, że zostałam przyjęta i w tym momencie już kompletnie nie mogłam się doczekać by opuścić liceum. Pewnego grudniowego dnia, naszło mnie na przemyślenia. Dużo myślałam o szkole, o tym co było, co będzie i wtedy przypomniałam sobie słowa mojej mamy, która zawsze powtarzała, że tęskni za liceum i że były to najlepsze lata jej życia oraz że oddałaby wszystko, żeby tam wrócić. Pewnie nie jedni z Was słyszeli to od swoich rodziców i zawsze zastanawialiśmy się jak to możliwe. Wtedy uświadomiłam sobie, że coś w tym jest. Chodzimy do szkoły, dlatego, że musimy. Często uczymy się rzeczy, których pewnie nigdy w życiu nie wykorzystamy, ale liceum/szkoła to coś więcej niż tylko nauka. To wiedza, którą zdobywamy na lata, to przyjaciele, którzy sprawiają, że nasze życie jest interesujące, pierwsze miłości, popełnianie błędów i wyciągnie z nich wniosków, lekcje życiowe, a przed wszystkim doświadczenie, który dostajemy tylko raz w życiu. Tylko raz w życiu będziecie mieli okazje zatańczyć poloneza. To już po raz ostatni będziecie mogli wybawić się na szkolnych dyskotekach, pojechać na szkolną wycieczkę, odpisać zadanie od kolegi lub pójść na wagary. Wasza licealna przygoda zależy tylko od was i tyle ile z niej wyniesiecie. Po co kłócić się z koleżankami skoro za kilka lat takie kłótnie nie będą miały znaczenia. Po liceum zostaną z Wami tylko dobre wspomnienia, a reszta pójdzie w nie pamięć. Tyle ile wyniesiecie z szkoły, tyle dostaniecie w zamian.  Wykorzystajcie ten czas w 100% bo za kilka lat na pewno zatęsknicie.
/dress - shein/ shoes - converse/ 

Sara

50 comments:

 1. Cała prawda. Mi też rodzice powtarzają, że zatęsknię jeszcze za szkołą i to jest prawda. Coś w tym na pewno tkwi. :)
  MÓJ BLOG

  ReplyDelete
 2. Jak od września będę chodzić do liceum i się boję. Tęsknię za gimnazjum, podstawówką, ale mam nadzieję, że w liceum spełnię swoje marzenia :)

  ReplyDelete
 3. Ja kończę liceum za rok i może trochę będzie mi brakować tej wolności jaką mam teraz, ale za szkołą wątpię, że będę tęsknić. Klimat w niej jest okropny, zazdroszczę Ci tego, że możesz przeżyć licealne lata jak nastolatka z amerykańskiego filmu. :)
  http://nesssy-blog.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. A czy to nie jest tak, że w Stanach nie trzeba wybierać od razu kierunku?

  ReplyDelete
 5. Czasem myślę o zakończeniu szkoły i nie wyobrażam sobie tego. Bo co ja będę robiła zamiast chodzenia do szkoły? Nikt nie lubi szkoły, ale jest to najlepsza przygoda w życiu. :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Nie wyobrażam sobie w tej chwili wyboru kierunku na studia, ale dopiero za rok kończę gimnazjum, więc mam jeszcze chwilę do zastanowienia się :)
  Pozdrawiam!


  Mój blog - klik

  ReplyDelete
 7. Sara, naprawdę piękny wpis. Idę do drugiej klasy technikum i mam nadzieję że będzie to ciekawszy rok niż ten, który zakończył się w piątek. Wspaniale, że udało Ci się tyle przeżyć w czasie liceum. Mam nadzieję, że mnie również się uda 😂
  Pozdrawiam 💝

  ReplyDelete
 8. Wspaniale napisane! Coś jest w tym poście :)) Co prawda sama jeszcze nie zaczęłam liceum, ale to jak to opisałaś...! Nie wiedzieć czemu wzruszył mnie w pewnym sensie ten post ;)

  ReplyDelete
 9. Ja Cię naprawde rozumiem, a dopiero co skonczylam pierwsza klase... ale wiem, ze czas za szybko po prostu leci.

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Muszę Ci powiedzieć, że Twój wpis stał się dla mnie cenną lekcją ;) Jest taki przejmujący... :)
  Obecnie jestem w gimnazjum i nie jest to najlepszy czas. Mam nadzieję, że jak pójdę do liceum, to znajdę osoby, z którymi będę miała o czym rozmawiać.
  Mam nadzieję, że na studiach będzie Ci szło swietnie i również tam poznasz osoby szczere, dobrze Ci życzące ;) Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 11. Piękne zdjęcia, wyglądasz cudownie :)
  Ja skończyłam 2. klasę liceum i rzeczywiście liceum to swego rodzaju przygoda :)

  http://dreamsstation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 12. Moja historia jest bardzo podobna do Twojej. W 1 liceum był czas na poznanie nowej klasy, nauczycieli, szkoły itp. i był bardzo spokojny. 2 liceum to dopiero jazda..Prawo jazdy, imprezy 18-stkowe, złamane serce, niezapomniane imprezy..Ten rok przeleciał jak miesiąc,a nie 10. Nie mogę uwierzyć, że po wakacjach będę w ostatniej klasie liceum, nie wiem kiedy to się stało.. :o
  Bardzo fajny wpis, nawet wzruszający.
  Piękna stylizacja :)
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Ja teraz ide do 3 gimnazjum i jestem mega podekscytowana bo będę musiała wybierać liceum .Trochę mi smutno,że to będzie już ostatni rok ,ponoeważ napewno zatęsknie za moją klasą.Te dwa lata tak szybko zleciały :(

  patsonblog.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Ja teraz ide do 3 gimnazjum i jestem mega podekscytowana bo będę musiała wybierać liceum .Trochę mi smutno,że to będzie już ostatni rok ,ponoeważ napewno zatęsknie za moją klasą.Te dwa lata tak szybko zleciały :(

  patsonblog.blogspot.com

  ReplyDelete
 15. Tak, masz rację, ja już też tęsknie za liceum. Świetna sukienka :)
  karolinaaag - zapraszam

  ReplyDelete
 16. Ja już liceum mam za sobą :) skończyłam je całe 3 lata temu :) I zgadzam się z Waszymi rodzicami i Sarą, zatęsknicie za tym, za wolnością, brakiem odpowiedzialności, luzem i przyjaciółmi. To ostatni etap beztroskości :P potem będzie już tylko gorzej :)

  ReplyDelete
 17. Ja właśnie skończyłam klasę drugą gimnazjum i już żałuję że ten rok zleciał tak szybko, jednak nie mogę doczekać się testu gimnazjalnego i liceum. Czuję że będzie to przygoda i jak sama powiedziałaś "nie tylko nauka, lecz doświadczenie na całe życie " :). Nie mogę doczekać się również Twoich snapów "ze studenckiego życia " :D. Czuwam na snapie cały czas więc jak tylko coś się pojawi będę słuchać :)
  Saro, chciałam Ci również podziękować, bo dzięki Twojemu optymistycznemu podejściu do życia i całego stylu życia pokazałaś mi że życie licealistki i osoby dorosłej nie jest takie straszne, a przez całe moje życie właśnie tego się bałam ;) Dziękuję <3
  Gdybyś miała chwilkę, zapraszam :)
  http://nikasstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 18. Czas bardzo szybko ucieka, ale coś musi się skończyć, by coś innego mogło się zacząć. Te wszystkie lata szkoły, dały mi naprawdę wiele pięknych wspomnień!
  Karolina
  Mój blog: http://karolinaprzybyl.blogspot.com

  ReplyDelete
 19. Wzruszyłam się podczas czytania tego posta. Uważam,że jest bardzo prawdziwy. Liceum skończyłam rok temu i już za nim tęsknie. Był to czas , który zapamiętam już na zawsze. Poznałam przyjaciół,obecnego chłopaka. Chętnie bym wróciła do tych czasów , kiedy wszystkie ważne osoby były blisko mnie ,a nie daleko , w różnych częściach Polski. Gdy są jakieś ferie czy święta spotykamy się,ale to już nie to samo co codzienne spotkania. Studia są ok-wiele ludzi mówi,że to najpiękniejszy czas w życiu. Ja jednak postrzegam tak liceum.

  ReplyDelete
 20. Świetnie wyglądasz :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  ReplyDelete
 21. Niestety czas leci szybko, a my rzadko doceniamy to, co dzieję się w danym momencie. W przyszłym roku kończę gimnazjum i chcę wykorzystać ten ostatni rok na 100%!

  mystery-identity.blogspot.com

  ReplyDelete
 22. Ja właśnei w tym roku idę do liceum. Nie ukrywam bo strasznie się boję, ale mam nadzieje że to tylko tak okropnie wygląda haha
  super zdjęcia
  pozdrowionka, przy okazji mój snap: victoriasikora
  Mój BLOG

  ReplyDelete
 23. Przecudowne zdjęcia :)
  http://nicolenicky01.blogspot.com/

  ReplyDelete
 24. Bardzo pieknie napisane! <3 xxx

  http://veronicas-veronicass.blogspot.no/

  ReplyDelete
 25. Aż się wzruszyłam, co jest nieco dziwne. Hah, ale jak tu się nie wzruszyć skoro tak pięknie piszesz Saro. Ślicznie zdjęcia!

  http://przezyj-to-na-nowo.blogspot.com/

  ReplyDelete
 26. Ja moje High School kończę za 3 lata bo u nas jest 6 klas i mam nadzieję, że kolejne lata tutaj będą o wiele lepsze bo ten, pierwszy rok nie był powalający :)

  Zapraszam na nowy post :) [KLIK]

  ReplyDelete
 27. Ja w tym roku skończyłam gimnazjum i mimo, że było dużo przykrych, to będę za nim tęsknić, bo poznałam masę cudownych ludzi i miałam naprawdę super nauczycieli, a szczególnie wychowawczynię, z którymi ciężko mi się rozstać.

  ReplyDelete
 28. Jestem po pierwszym roku na studiach, kierunek zarządzaniem i powiem, że dużo prawy jest w słowach Twoje mamy. Miałam takie dni kiedy siedziałam na zajęciach i mówiłam sobie w głowie ' kurcze chciałabym wrócić do swojej klasy z technikum, albo żeby to oni się tutaj pojawili'. Osoby którymi się otaczamy w szkole mają na prawdę wielki wpływ, nie chodzi tylko o kolegów, koleżanki, przyjaciół, ale również o nauczycieli. Ja od zawsze trafiałam na wspaniałych ludzi i mimo, że od podstawówki i gimnazjum minęło już trochę czasu do dziś ze znajomymi staramy się spotykać. Przywiązujemy się i taka jest prawda, ale również trzeba korzystać z życia :) moi rodzice mówią, że liceum i również studia to najwspanialszy czas i trzeba z niego brać garściami, ponieważ później będziemy mieli wspaniałe wspomnienia :)
  Strasznie podoba mi się Twoja sukieneczka :D

  ReplyDelete
 29. U mnie wszystko dopiero przede mną. Skończyłam gimnazjum, idę dalej, zobaczymy jak to będzie :)

  http://mylittleworld-paulablog.blogspot.com

  ReplyDelete
 30. Właśnie w tym roku zacznę liceum i mam nadzieję, że to będą najlepsze trzy lata :)

  http://istotnienieistotne.blogspot.com/

  ReplyDelete
 31. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 32. Ja skończyłam właśnie 1 liceum, po wakacjach idę do drugiej i mam nadzieję, że będzie super :)
  Śliczne wyglądasz, piękne zdjęcia :*

  lusialuska.blogspot.com✿

  ReplyDelete
 33. Ja za rok będę kończyć gimnazjum. Patrząc na te dwa lata, które już za mną, nie wspominam tego etapu szkoły zbyt dobrze. Dlatego wiążę duże nadzieje z liceum, bo bardzo wiele osób mówi mi, tak jak Ty napisałaś w tym poście - że jest to dla nich okres, który wspominają najlepiej i chcieliby tam wrócić.. :) Mam nadzieję, że i w moim przypadku tak będzie... No ale jeszcze trochę zanim to nastąpi :D
  Świetny post, śliczne zdjęcia! ♥
  Pozdrawiam,
  vthetoria.blogspot.com-KLIK!

  ReplyDelete
 34. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 35. Ja we wrześniu idę do liceum i z jednej strony jestem bardzo szczęśliwa, ale z drugiej mam podobne obawy do tych które ty miałaś. Pożyjemy, zobaczymy :)

  ReplyDelete
 36. Również w tym roku skończyłam liceum i już tęsknię za szkoła.2 i 3 klasa to było coś wspaniałego, tyle wspomnień, tyle zmian! Nie mogę uwierzyć, że to już koniec... Teraz to już zupełnie inna bajka, ale zgadzam się z tobą co do każdego zdania, które napisałaś. Ja niestety jeszcze nie znam wyników maturki, a co dopiero myśleć o studiach na jakie się dostanę... :P tobie życzę, żebyś sobie jak najlepiej poradziła zarówno w życiu, jak i na studiach. :)

  ReplyDelete
 37. szkoda, ze ja nie mam takich wspomnień po moim liceum, były to równiez moje najlepsze lata, ale nie chciałabym tam wrócić/Karolina

  Dwie Perspektywy Blog [Klik]

  ReplyDelete
 38. Świetnie, że tak otworzyłaś się w tym wpisie i szczegółowo opisałaś swoje przemyślenia :) Gratuluję ukończenia liceum i życzę jeszcze większych sukcesów w przyszłości! :*

  ReplyDelete
 39. W tym roku skończyłam pierwszą klasę liceum i już czuję, że kolejne lata będą świetne.
  streetsimple.blogspot.com

  ReplyDelete
 40. Co prawda liceum skończyłam troszkę ponad dwa lata temu, ale coś w tym jest, że był to jeden z najlepszych okresów w życiu. Do dzisiaj wspominam wiele wydarzeń. Ale myślę, że za parę lat, jak skończę studia, będę czuła to samo co po zakończeniu liceum :) Pozdrawiam!

  http://mintly.blogspot.com/

  ReplyDelete
 41. Hej Sara :)
  Myślę ,że całą prawdę zawarłaś w tym jednym blogu, to o czym myślałam już od dawna, Uwielbiam Cię jako osobę, nie tylko tą z kanału na You Tubie, ale właśnie z takich postów czy chociażby Snapchata, po prostu jesteś sobą , zazdroszczę Ci ( oczywiście w pozytywnym sensie ) tego gdzie jesteś co zdobyłaś i kim jesteś, ale dzięki Tobie mam motywację ,żeby coś zacząć i zmienić żeby żyć tak jak chcę i co najważniejsze wyjechać i spełniać marzenia. Dziękuję Ci za to że jesteś, czytając tego posta postanowiłam znowu zacząć prowadzić bloga i zaczynam od nowa! Buziaki :*

  ReplyDelete
 42. Ja w tym roku idę do liceum.. Mam nadzieję, że będzie rownie super, jak u Ciebie :)

  http://fashioneasiness.blogspot.com/

  ReplyDelete
 43. Mnie absolutnie nie dziwi twoje "niestety", sama tak myślałam (nadal myślę, a skończyłam liceum 2 lata temu. Niby mówi się że studia to najpiękniejszy okres w życiu, ale dla mnie takim było właśnie liceum. Ja chcę tam wrócić! Wracam na dni otwarte szkoły, zawsze to coś ;) Kocham moją dawną klasę!
  Mam podobną sukienkę, bardzo ładnie ci w niej!
  http://to-moimzdaniem.blogspot.com/

  ReplyDelete
 44. Mnie czeka trzecia klasa liceum. Teraz wszystko się zakończy i pozostaną tylko wspomnienia. mam nadzieję, że dam radę w tym roku wszystko ogarnąć i maturę i przyjaciół. Tak w ogóle świetny post. Ja też pragnę mieć maturę za sobą, ale nie chce rozstania z przyjaciółmi.
  Pozdrawiam, obserwuję i zapraszam do mnie!
  Aureleei

  ReplyDelete
 45. ja w tym roku idę do 2 gimnazjum. Mam nadzieję, że dobrze poradzisz sobie na studiach i będziesz kiedyś robić, to co kochasz <3
  ♥♥♥
  Dopiero zaczynam. Zapraszam do komentowania i obserwowania :D
  mój blog

  ReplyDelete
 46. Hej Sara. Chciałbym prosić cię o poradę. Wspominałaś w filmiku ze w 11 lub 10 klasę postanowiłaś zakończyć przyjaźnie, które twoim zdaniem nie miały sensu. Mam w klasę koleżankę, a obecnie moją przyjaciółkę przy której nie czuje się dobrze, ale wiem , że gdybym zerwała ta znajomość nie miałabym nikogo i cała klasa by się ode mnie odwróciła. Co twoim zdaniem powinnam zrobić. Będę bardzo bardzo wdzięczna jeśli mi odpiszesz. Pozdrawiam Julia.

  ReplyDelete
 47. Super post! Ja na szczęście dopiero wybieram się do liceum i mam nadzieję, że uda mi się dobrze wykorzystać ten czas.
  Życzę Ci wspaniałego studenckiego życie!

  ReplyDelete
 48. Za rok będę kończyć gimnazjum... Pamiętam, że gdy zaczęła się druga klasa bardzo chciałam już mieć ją za sobą, a teraz tęsknie za nią. Dopiero się zaczęły wakacje, a ja chce drugą klase. Moja klasa się bardzo zmieniła i się dobrze ze sobą dogadujemy. W wolnej chwili zapraszam do poczytania wirtualniewalniety.blogspot.comkomentarze mile widziane ;)

  ReplyDelete
 49. mam nadzieję, że na studiach będzie równie fajnie jak w liceum :) jeju Sara jak Ty chudniesz ta sukienka jest aż za luźna :)
  patrycja-paulina.blogspot.com-KLIK

  ReplyDelete